LATEKS

Özel hammaddeler içeren, kaplama ve yapıştırma amaçlı kullanıma uygun malzeme.

Kullanım Alanları: Özellikle eski ve yeni betonu birbirine yapıştırmada kullanılır.

Teknik Özellikleri: Beyaz, sıvı haldedir.

Kullanım Miktarı: 150-300 gr/m2

Ambalaj ve Depolama Şartları: 30 kg’lık plastik bidonlarda ve 200 kg.’lik sac varillerde ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.CONDUCTIVE ADHESIVE

Su bazlı, yapıştırmayı arttırıcı, organik ve inorganik katkılar içeren, akrilik esaslı ve genel amaçlı pvc, halı ve linoleum iletken özellikli yapıştırıcı.

Kullanım Alanları: Tüm iletken pvc yer kaplamalarında kullanılır.

Teknik Özellikleri: Yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. Uygulanması kolay, hızlı ve ekonomiktir. Çevreye zararlı değildir. Yerden ısıtma sistemlerine uygundur. Yanıcı değildir.

Kullanım Miktarı: Kullanılan yüzeye bağlı olarak, 250-500 gr/m2.

Ambalaj ve Depolama Şartları: 20 kg’lık plastik kovalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.

GENERAL ADHESIVE

Su bazlı, yapıştırmayı arttırıcı, organik ve inorganik katkılar içeren, akrilik esaslı ve genel amaçlı pvc, halı ve linoleum iletken özellikli yapıştırıcı.

Kullanım Alanları: Jüt tabanlı halı, pvc, ve linoleum yer kaplamalarında kullanılır.

Teknik Özellikleri: Yüksek yapıştırma özelliğine sahiptir. Uygulanması kolay, hızlı ve ekonomiktir. Çevreye zararlı değildir. Yerden ısıtma sistemlerine uygundur. Yanıcı değildir. Elastiktir ve çalışabilirlik süresi uzundur.

Kullanım Miktarı: Kullanılan yüzeye ve dişli tarak boyutuna bağlı olarak, 250-500 gr/m2.

Uygulama Şekli: Uygulanacak yüzey öncelikle aderansı azaltacak maddelerden (toz, kir, yağ vb.) arındırılmalıdır. Yüzey, düz, kuru ve çatlaksız olmalıdır. Düzgün yüzeyler elde etmek için malzeme, teknik özelliklerine ve uygulama tavsiyelerine uygun şekilde kullanılmalıdır. Uygulama, A1, A2 ve B1 dişli mala uçları ile yapılabilir. Aletlerin temizliği, uygulamadan helen sonra su ile yapılabilir. Kullanımdan önce, kendi ambalajı içerisinde iyice karıştırılmalıdır. Uzun bekleme sırasında yapıştırıcı malzemenin üzerinde oluşabilecek kaymak tabakası atılmalıdır. Zemine yayılan yapıştırıcı üzerine 10-15 dakika sonra döşenecek malzeme yapıştırılabilir. Kaynak işlemi, uygulamadan 24 saat sonra yapılmalıdır. Yerden ısıtma sistemlerinde yapılacak uygulamalarda, ısıtma sistemi, uygulamadan en fazla 10 gün önce çalıştırılmalı, kaplama sırasında kapatılmalı ve uygulamadan en az 72 saat sonra kullanılmalıdır. Ambalaj ve Depolama Şartları: 20 kg’lık plastik kovalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.

HALF SEAL A

Yüksek aderans özellikli, aşınmaya ve buz çözücü tuzlara dayanıklı, iki bileşenli, yarı elastik çimento ve polimer esaslı koruyucu ve su geçirimsizlik malzemesi.

Kullanım Alanları: Su depolarının iç ve dış yüzeylerinde, bodrum iç ve dış yüzeylerinde, teras ve balkonlarda, ıslak hacimlerde, çatı, köprü ve istinat duvarlarında, özellikle buz çözücü tuzlara karşı koruyucu kaplama olarak kullanılır.

Teknik Özellikleri: A-Gri veya beyaz toz. B-Süt beyaz sıvı şeklindedir.

Kullanım Miktarı: Uygulama mutlaka iki kat yapılmalıdır, her kat için en fazla 2 kg/m2.

Ambalaj ve Depolama Şartları: Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.


TAM FLEKS A

Yüzey suları, su sızıntıları ve neme karşı yatay ve düşey yüzeylerde uygulanan, çatlama, büzülme yapmayan, tam elastik sentetik polimer/ çimento esaslı, çift komponentli su yalıtım malzemesi.

Kullanım Alanları: Yüzme havuzu, su deposu, teras, balkon ve benzeri ıslak hacimlerde kullanılır. Gri veya yeşil toz şeklindedir.

Kullanım Miktarı: Yüzey durumuna ve kalınlığa bağlı olarak 2-5 kg/m2. Ambalaj ve Depolama Şartları Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.

TAM FLEKS TK

Üstün özellikte toz malzemeler ve katkılardan oluşan, tek komponentli, kristalize bir yalıtım malzemesi.

Kullanım Alanları: Yüzme havuzu, su deposu, kanal, kanalet, su boruları, temel istinat duvarları, bodrum, yer altı yapıları ve benzeri ıslak hacimlerde, sağlam eski ve yeni beton yüzeylerde kullanılır. Gri toz şeklindedir. Betonun derinliklerine işleyerek su geçirimsizliği sağlar. Beton yüzeyini dış etkilere karşı korur.

Kullanım Miktarı: Uygulama yapılacak yüzeye ve uygulama şekline bağlı olarak 0.75-1.5 kg/m2.

Ambalaj ve Depolama Şartları: Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.
tüm hakları saklıdır © 2009 | TURCO