POLİSTREN LEVHA SIVASI

Polistren levhalar için, tek bileşenli, özel hammaddeler içeren, çimento esaslı, polimer modifiye kaplama ve sıva harcı.

Kullanım Alanları: Polistren levhalar ile yapılan tüm mantolama işlemlerinde, yapıştırma takibinde yüzeyin kaplanmasında sıva olarak kullanılır. Gri toz şeklindedir.

Kullanım Miktarı: Yaklaşık 5-7 kg/m2.

Ambalaj ve Depolama Şartları:Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.


POLİSTREN LEVHA YAPIŞTIRICI

Polistren levhalar için geliştirilmiş tek bileşenli çimento esaslı, polimer modifiye yapıştırma harcı.

Kullanım Alanları: Polistren levhalar ile yapılan tüm mantolama işlemlerinde yapıştırma harcı olarak kullanılır.Gri toz şeklindedir.

Kullanım Miktarı: Yüzey durumuna ve kalınlığa bağlı olarak yaklaşık 4 kg/m2.

Ambalaj ve Depolama Şartları: Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.


SERAMİK YAPIŞTIRICI

Uygulaması ve kullanımı kolay, fayans ve seramik türü kaplama malzemelerinin döşenmesinde kullanılan yapıştırıcı.

Kullanım Alanları: Yüzme havuzu, su deposu gibi yüksek geçirimsizlik istenen alanlarda, banyo, mutfak ve diğer konut alanlarında ve dış hava koşullarındaki tüm fayans uygulamalarında kullanılır. Gri veya beyaz toz şeklindedir.

Kullanım Miktarı: Yüzey durumuna, seramik cinsine ve kullanılan aletlere bağlı olarak 1 mm kalınlık için yaklaşık 2 kg/m2.

Ambalaj ve Depolama Şartları: TURCO SERAMİK YAPIŞTIRICI, rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydırSELF LEVELLING

Çimento esaslı, tek bileşenli, kendiliğinden yayılan polimer modifiyeli kullanıma hazır tesviye harcı.

Kullanım Alanları: Okul, hastane, askeri binalar, alışveriş merkezleri, mağazalar, konut, otel, iş yerleri ve pürüzlü beton yüzeylerin tamirinde tesviye şapı olarak kullanılır. Gri toz şeklindedir. Hazırlanması ve uygulanması kolaydır. Tek komponentlidir, sadece su ile karıştırılır. Çatlama, büzülme yapmaz. Akışkandır.

Kullanım Miktarı: 1 m2 alanda, 1 mm kalınlık için 1.5-1.8 kg.

Uygulama Şekli: TURCO SELF LEVELLING uygulanacak yüzey öncelikle aderansı azaltacak maddelerden (toz, kir, yağ vb.) arındırılmalı ve yüzey hafif pürüzlü olmalıdır. Yüzeydeki hareketli parçalar da temizlenmeli ve harcın döküleceği alan önceden bölümlendirilmelidir. Uygulama yapılmadan önce yüzeyin TURCO PRIMER ile astarlanması, emilme, çalışabilirlik, aderans ve hava kabarcığı oluşmaması açısından önemli ve gereklidir. Homojen bir karışım elde etmek için mutlaka bir matkap ve karıştırıcı uç kullanılmalıdır. Önce bir kovaya 5.5-6.5 kg su konur ve TURCO SELF LEVELLING yavaş yavaş ilave edilirken, homojen bir karışım elde edilene dek karıştırma işlemine devam edilir. Karışımda kullanılan su miktarı, ortam sıcaklığına bağlı olarak 0.250 kg kadar değişebilir. Hazırlanmış karışımın işlenebilirlik süresi ortam sıcaklığına bağlı olarak 30- 60 dakikadır. TURCO SELF LEVELLING karışımı, kuru beton yüzeye dökülerek, plastik süpürge veya mala ile istenilen kalınlıkta, düzgün bir şekilde yayılmalıdır. Yüzeyde oluşabilecek hava kabarcıkları için yapılacak düzeltmeler, mutlaka kirpi rulo ile yapılmalıdır. Uygulama sırasında ve uygulama sonrasında hava sıcaklığının 5 C’nin altında olmamasını dikkat edilmelidir. Aşırı sıcak ve rüzgarlı havalarda önlem alınmalıdır. Uygulama sonrasında malzemenin tüm özellikleri kazanması, 24 saatte gerçekleşir. Ambalaj ve Depolama Şartları: Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.

PRIMER

Tesviye şapı yapılacak olan beton ve şap yüzeylere ön bakım olarak, yapışmayı arttırıcı, su bazlı akrilik reçine esaslı astar.

Kullanım Alanları: TURCO PRİMER, tesviye şapı uygulamalarında, yüzeylerin nemden etkilenmesini engelleyerek, hızlı su emilmesinden kaynaklanan çatlakların oluşumunu önlemek amacıyla; iç mekanlarda, seramik yapıştırıcı uygulamalarında, duvar ve döşemelerde, alçı sıva uygulamalarında astar olarak kullanılır. Su bazlıdır, kokusuzdur. Kapalı alanlarda kullanıma uygundur. Hava kabarcığı oluşumunu engeller. Kolay uygulanır, ekonomiktir.

Kullanım Miktarı: 1 m2 alana, 50-100 gr/m2.

Uygulama Şekli: TURCO PRİMER uygulanacak yüzey öncelikle aderansı azaltacak maddelerden (toz, kir, yağ vb.) arındırılmalıdır. Yüzeydeki hareketli parçalar da temizlendikten sonra yüzeye fırça/rulo yardımıyla veya püskürterek uygulanır. Uygulama sırasında ve uygulama sonrasında hava sıcaklığının 5 C’nin altında olmamasını dikkat edilmelidir. Ambalaj ve Depolama Şartları: 10 kg. ve 30 kg.’lık, bidonlarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.

TAMİR HARCI

Beton ve prefabrik yapı elemanlarının yüzeylerindeki tamirlerde ve benzer tesbit işlerinde kullanılan, yapışma özelliği yüksek, kullanıma hazır, tamir ve bitirme harcı.

Kullanım Alanları: Beton yüzey ve prefabrik yapı elemanlarının tamirinde, yüksek aderans gücü gerektiren tüm tesbit ve sıva işlerinde kullanılır. Gri toz şeklindedir.

Kullanım Miktarı: Tamir edilecek yüzeye göre, 1 mm kalınlık için yaklaşık 1.9 kg/m2.

Ambalaj ve Depolama Şartları: Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.
DERZ FUGASI

Fayans ve seramik derzlerinin doldurulması için geliştirilmiş, suya ve dış etkenlere dayanıklı derz dolgu malzemesi.

Kullanım Alanları: Tüm seramik ve fayans uygulamalarında derz dolgusu olarak kullanılır. Uygulamada; 3 ölçü TURCO DERZ FUGASI, 1 ölçü su ile karıştırılarak uygulanır.

Teknik Özellikleri: Beyaz toz şeklindedir.

Kullanım Miktarı: Fayans derz genişliğine ve boyutuna bağlı olarak 0.3-1.1 kg/m2.

Ambalaj ve Depolama Şartları: Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.
GROUTING HARC

Kullanıma hazır, büzülme yapmayan özel karışım grouting harcı.

Kullanım Alanları: Çelik konstrüksiyonları, ankrajlar, kolonlar, makina temelleri, temel plakaları, iş makinaları hareket rayları, prefabrik eleman bağlantıları, tank ve silo kolonlarının tesbitinde kullanılır.

Teknik Özellikleri: Gri toz şeklindedir. Yüksek oranda ilk ve son mukavemet sağlar.

Kullanım Miktarı: Her metreküp için yaklaşık 2000 kg.

Ambalaj ve Depolama Şartları: Rutubete dayanıklı 30 kg. polietilen destekli, kraft torbalarda ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.
tüm hakları saklıdır © 2018 | TURCO