EPOSER EPOKSİ ASTAR

Epoksi reçine esaslı, iki kompenantlı beton emprenye astarı.

Kullanım Alanları: Tozumayı önlemek ve yüzeylere mekanik direnç kazandırmak amacıyla, ahşap, beton yüzeylerin boya absorbsiyonun azalması ve kendisinden sonra gelecek katlara uygun zemin hazırlamak amacıyla kullanılır.

Kullanım Miktarı: 0,150 Lt/m2 (60 mic.); 0,250 Lt/m2 (90 mic.)

Uygulama Şekli: Uygulama yapılacak yüzeyler önceden temizlenmiş olmalıdır. Yeni tamamlanmış beton yüzeylerin 21 günlük kürlenme sürelerini tamamlamış olmaları gerekir. Boya; 4 ölçü TURCO EPOKSI ASTAR + 1 ölçü SERTLEŞTİRİCİ karışım oranlarında hazırlanarak, herhangi bir katkıya gerek kalmaksızın fırça veya rulo ile uygulanır. Karışım hazırlandıktan sonra 20 C’de, 5-8 saat içinde kullanılmalıdır. TURCO EPOKSI ASTAR uygulanan yüzeylere mutlaka son kat boya uygulaması yapılmalıdır.

Ambalaj ve Depolama Şartları: 15 kg’lık plastik kovalarda TURCO EPOKSI ASTAR ve 4 kg’lık plastik bidonda SERTLEŞTİRİCİ olmak üzere ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.

EPOSER SOLVENTSİZ EPOKSİ

Epoksi reçine esaslı, solvent içermeyen iki kompenantlı son kat boya. Kullanım Alanları: Beton ve metal yüzeylerde kullanılır. Solvent içermediğinden gıda depoları, su tankları vb. için uygundur.

Kullanım Miktarı: 0,5 Lt/m2 (60 mic.); 1 Lt/m2 (90 mic.)

Uygulama Şekli: Uygulama doğru şekilde astarlanmış beton veya metal yüzeyin 24 saat kuruma süresinden sonra yapılmalıdır. Kat aralarında 24 saat beklenmelidir. Malzeme, sertleştirici ilave etmeden önce homojen hale gelene dek karışıtırılır. Bundan sonra 1 kova TURCO SOLVENTSİZ EPOKSİ, 1 kova SERTLEŞTİRİCİ ile karıştırılarak, karışım karıştırıcı yardımıyla tekrar karıştırılmalıdır. Sertleştiriciyi doğru oranda kullanmamak, boyanın kurumasını geciktirebilir veya kuruma hiç sağlanamaz. Karışım hazırlandıktan sonra 20 C’de, 0.5-1 saat içinde kullanılmalıdır. Tiner kullanımı gerektirmez.

Ambalaj ve Depolama Şartları: 20 kg’lık plastik kovalarda TURCO SOLVENTLİ EPOKSİ ve 4 kg’lık plastik bidonda SERTLEŞTİRİCİ olmak üzere ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.

EPOSER SOLVENTLİ EPOKSİ

Epoksi reçine esaslı iki kompenantlı, solventli, parlak son kat boya.

Kullanım Alanları: Beton ve metal yüzeylerde kullanılır.

Kullanım Miktarı: 0,150 Lt/m2 (60 mic.); 0,250 Lt/m2 (90 mic.)

Uygulama Şekli: Uygulama doğru şekilde astarlanmış beton veya metal yüzeyin 24 saat kuruma süresinden sonra yapılmalıdır. Kat aralarında 24 saat beklenmelidir. Malzeme, sertleştirici ilave etmeden önce homojen hale gelene dek karışıtırılır. Bundan sonra 1 kova TURCO SOLVENTLİ EPOKSİ, 1 kova SERTLEŞTİRİCİ ile karıştırılarak, karışım karıştırıcı yardımıyla tekrar karıştırılmalıdır. Sertleştiriciyi doğru oranda kullanmamak, boyanın kurumasını geciktirebilir veya kuruma hiç sağlanamaz. Karışım hazırlandıktan sonra 20 C’de, 5-8 saat içinde kullanılmalıdır. Gerekirse inceltme için tiner kulanılmalıdır.

Ambalaj ve Depolama Şartları: 20 kg’lık plastik kovalarda TURCO SOLVENTLİ EPOKSİ ve 4 kg’lık plastik bidonda SERTLEŞTİRİCİ olmak üzere ambalajlanmaktadır. Depolarda ve kuru alanlarda, ambalajlı olarak saklandığında, raf ömrü minimum 12 aydır.

tüm hakları saklıdır © 2018 | TURCO